Bulgaristan uluslararası piyasalardan 5 milyar BGN borç aldı

Maliye Bakanlığı Salı günü uluslararası piyasalara toplam hacmi 2,5 milyar olan iki Eurobond tahvilini başarıyla ödedi. euro (neredeyse 5 milyar BGN). Menkul kıymetlerin toplam değeri, her biri 1,25 milyar olmak üzere aynı değerde iki tahvile bölünmüştür. евpo. Birinin vadesi 10, diğerinin vadesi – 30 yıldır. Bu açıklama resmi olarak Maliye Bakanlığı tarafından yapılmıştır.

Ppotsedypata in low tegleneto na zaema zapochna in ppedctavyaneto na ctpanata us Toughened invectitopite, a in vtopnik ce ppovede ve camiyat tapg, ĸoyto cpopeddanieto e ppedizviĸal ogpomen intepec ve mezdynectoditopts.

Pazartesi günü finans departmanı 20 güne kadar sürebileceğimiz borç limitini artırmayı kabul ettikten sonra durum budur. Küresel Orta Vadeli Tahvil Programı (GMTN) altında BGN, altı uluslararası banka (BNP PARIBAS, Citigroup, HSBC, JP Morgan, Société Générale Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı, UniCredit Bank) ile imzalandı. Ondan biraz fazla 10 milyar. 2015 ve 2016 yıllarında BGN borcu geri çekildi ve Bulgaristan’da bu haftadan itibaren yeni tahvil ihracı ona 5 milyar daha alma fırsatı bıraktı. BGN borcu.

Kredinin uluslararası piyasalardan ne kadar büyük olacağı kararı teklifler alındıktan sonra alındı. Maliye Bakanlığı prosedüre belirli bir asgari oranla başladı – 4 milyar olduğunu varsayıyor. BGN, ancak iyi pazar ve yüksek ilgi uğruna, Bakanlık daha küçük bir seviye için bir karar aldı.

“Dün, 2016’dan bu yana ilk dış meselemizi sıralamada olağanüstü bir başarı elde ettik. Bu, 2020 yılı için devlet bütçesi Kanununun değiştirilmesi ve eklenmesi için Kanunda belirlenen, yeni çıkarılan dış devlet borcu için onaylanmış tavanlarda gerçekleşti. ” Bu daha sonra Maliye Bakanı Kiril Ananiev tarafından Nova TV’nin aktardığı bir brifingde ifade edildi.

“İhraç, 10 yıllık ve 30 yıllık menkul kıymetler olmak üzere iki dilim halinde açıklandı. Tarihimizde ilk defa 30 yıllık menkul kıymetlerle piyasaya giriyor olmamız bizim için en büyük zorluktu. Sorun yatırımcılar arasında eşi görülmemiş bir ilgi uyandırdı ve aradığımız hacmin dört katını – 2 milyar avroyu aşan siparişlere yol açtı. Bu bize, ihraç limitini her biri 1,25 milyar avroluk iki dilime bölünerek 2 milyar avrodan 2,5 milyar avroya çıkarmamız için zemin sağladı. Sonuç benzersizdir. Ananiev, Bulgaristan’ın mevcut ekonomi tarihinde, iki dilim ile elde edilen getirinin, euro bölgesi ülkeleri de dahil olmak üzere, kredi notu bizimkinden daha yüksek olan ülkelerin getirisiyle karşılaştırılabilir olduğunu da sözlerine ekledi.

Ülkemize duyulan güvenin çok yüksek seviyede olduğuna işaret etti. Bu aynı zamanda yüksek sınıf yatırımcılar tarafından da doğrulandı. Maliye bakanı, “Merkez bankaları, devlet emeklilik fonları ve geniş bir coğrafi kapsama sahip diğer kurumsal yatırımcılar vardı.” Dedi.

Ona göre, sorunun başarısı, sıkı mali disiplini sürdürmenin ve GSYİH’ye düşük bir dış borç seviyesinin bir sonucudur.

Serbest bırakılan kaynak, mevcut borcu yeniden finanse etmek, mali sonucun boyutunu artırmak ve COVID-19 ile bağlantılı sosyo-ekonomik önlemleri karşılamak ve bütçe açığını finanse etmek için kullanılacak. / BGNES

относно dovijbg

Проверете също

banner

Projektleiter “Grunderneuerung Bahnhof Zoo Berlin” (w/m/d) Veröffentlicht von Deutsche Bahn

Job-Beschreibung Die DB Station&Service AG schafft Orte, die zum Verweilen einladen. In ganz Deutschland betreiben …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *